Indiánské léto ve FN Motol 2019

6. června 2019 od 15 hodin

Vítáni dobrovolníci s fretkami i bez z řad členů i nečlenů Klubu, ale z pochopitelných důvodů je na této akci možná pouze předem domluvená účast.

Dobrovolnické centrum FN Motol
každoročně pořádá pro děti hospitalizované v této nemocnici

INDIÁNSKÝ TÁBOR UPROSTŘED NEMOCNICE

Naše účast s fretkami na motolském Indiánském táboře je krásnou Klubovou tradicí, ale vítáme pomoc i od nečlenů Klubu, kteří mají chuť a možnost přijít potěšit nemocné děti, ať už s fretkami nebo bez nich.

Reportáže z dřívějších ročníků Indiánského tábora i dalších klubových aktivit můžete najít v záložce Zprávy z dění v Klub(k)u.

Organizaci akce bude za Klub i v letošním roce zajišťovat Anna Gallusová (aniii). Dobrovolníci (členové i nečlenové Klubu) se mohou hlásit nejlépe přímo Andule, nebo na naší facebook stránce anebo e-mailem na fretka@fretka.cz.

Děkujeme!

KDY

6. června cca od 15 do 17 hodin

KDE

Fakultní nemocnice v Motole, V úvalu 84, Praha 5 (www.mapy.cz)

JAK A KUDY TAM

  • autem nebo busem č. 167, 174, 179, 180, 184
  • sraz dobrovolníků ve 14:45 hodin u dolní brány FN Motol
    (pouze bus 167 (!) - zastávka Kudrnova. Lze sem projít zkrz areál nemocnice i od horní brány, ze zastávky Nemocnice Motol.)

PROGRAM

  • výtvarná minidílna - velmi vítaná je praktická znalost některé výtvarné techniky, ale není nutné, stačí vaše chuť se zapojit
  • povídání o fretkách - nejde o žádné odborné přednášky, to, co děti zajímá (co fretka jí, kdy spí, musí být v kleci? může chodit na procházky? apod.), zvládne zodpovědět každý běžný chovatel
  • pomazlení s fretkami - proto je zejména v tomto případě nutné vzít s sebou výhradně NEKOUSAVÉ MAZLY

Pozor na říjné fretky, ty mohou být tzv. agresivní, i když normálně nekoušou! Vhodnější a bezpečnější jsou proto pro účely Indiánského tábora kastráti (obě pohlaví).

.

VETERINÁRNÍ OPATŘENÍ

Očkovací průkazy fretek s platným očkováním s sebou! Pro případ, že by fretka i přes veškerou opatrnost dítě kousla nebo silně poškrábala a bylo by požadováno doložení platného očkování proti vzteklině.

Na této akci není třeba dokládat žádné veterinární osvědčení, že je fretka v pořádku. Nicméně každý chovatel by měl být dostatečně rozumný a hlavně ohleduplný vůči fretkám, ale hlavně vůči nemocným dětem a jakkoli nemocnou (nastydlou, zasvrabenou, čerstvě kastrovanou) nebo vysoce březí fretečku by měl raději nechat doma. Rovněž tak nastydlí dvounožci by měli raději zůstat doma v peřinách.

V rámci prevence virových a bakteriálních nákaz fretce podávejte týden před akcí Probican pastu, 1/4 otočky 1 x denně. Vzhledem k tomu, že akce probíhá venku, doporučujeme fretky ošetřit antiparazitárním přípravkem (Frontline a pod) proti klíšťatům (dle příslušného návodu).

Akce Klubu

14. prosince 2019 od 14 hodinPředvánoční klábosení 2019

19. října 2019 od 8 hodinFurry Snakes Prague 2019

6. června 2019 od 15 hodinIndiánské léto ve FN Motol 2019

19. května 2019 od 15 hodinFretčí čarodějnice 2019

starší »

Vyhledávání

Administrace stránek

Nick
Heslo
   Registrace

Doporučujeme

Obchod se vším, co potřebuje Vaše fretka

Rychlá pomoc

Ztracená fretka! Co teď?
Nalezena fretka, co mám dělat?
Fretka v kostce - stručně o všem
Fretčí FAQ - nejčastější dotazy
Je nemocná?? Kdy na veterinu?
Kam s fretkou na veterinu?

Ztráty a nálezy

UPOZORNĚNÍ

Důrazně žádáme, aby obsah našich webových stránek nikdo nekopíroval bez udělení našeho souhlasu! Každé takové porušení autorských práv budeme řešit trestním oznámením.

Děkujeme všem nadšeným fretkařům za pochopení a úctu k naší práci, kterou můžete vyjádřit odkazem na naše stránky.
Tým KCHPF

Tipy pro vás

Pokud se chystáte s fretkou na sraz, výstavu nebo jinou hromadnou akci, začněte týden před podávat denně čtvrt otočky Probicanu.
Zvýšíte tím svojí fretce imunitu, a to zejména
proti případné střevní infekci.

-----------------------------------------

Začala vaše fretka zčistajasna kousat a trousit bobky kdekoli?
Pokud je jí čistě náhodou cca půl až třičtvrtě roku, nezoufejte a pročtěte si článek o dospívání, kousání a výchově vůbec.

Pozvánka

Najdete nás na facebooku

-----------------------------------------

Potřebujete přítele?

Když ji milujete, není co řešit...604 787 205