Aktuality

22.04.2023

Časy se změnily. Aktuality hledejte na naší FB stránce. Odkaz v pravém sloupci.

01.06.2019

Na podzim vás zveme na další mezinárodní výstavu a olympiádu fretek Furry Snakes Prague 2019, kterou připravujeme ve spolupráci s Chovatelskou stanicí Shelly´s Ferrets a Slovenským klubem chovateĺou fretiek. Vítány fretky výstavní i nevýstavní, a samozřejmě také návštěvníci bez fretek. Více info v Akcích Klubu (vlevo).

25.05.2019

POZOR, ZMĚNA TERMÍNU ! Na stránkách i v aktualitě platný datum.
Každoročně v červnu (již tradičně) chodíme s fretkami potěšit dětské pacienty Fakultní nemocnice v Motole na Indiánské léto a na tuto akci potřebujeme dobrovolníky z řad přátelských a nekousavých dvou i čtyřnožců. Letos nás Dobrovolnické centrum při FN Motol pozvalo na čtvrtek 6. června od 15 hodin. Pro děti připravujeme výtvarnou činnost, povídání o fretkách a hlavně mazlení zdravých nekousavých freťulí :) Podrobnosti najdete v Akcích Klubu. Pokud chcete pomoci (i bez fretek), pište na FB Andule Gallusová, případně na naší FB stránce do zpráv.

11.02.2019

Srdečně zveme všechny (ne)fretkaře s jejich čarokrásnými fretečkami i bez nich na tradiční fretčí pálení čarodějnic. Na Cindě, 19. května, více info v Akcích Klubu.

22.07.2018

Charitativní běh pro Klubko.
Přijďte s námi podpořit Fretčí útulek Klubko a zároveň něco udělat pro své zdraví! Tratě budou připraveny jak pro běhavce, tak pro neběhavce, bude spoustu dalších disciplín a také skákací hrad pro děti. Startovné je 200 Kč/osoba. Pro přihlášku kontaktujte Martina Rákosníka přes jeho face profil Maritn Meloun nebo přes mail Marti.Rakosnik@email.cz

24.03.2018

Srdečně zveme všechny (ne)fretkaře s jejich čarokrásnými fretečkami i bez nich na tradiční fretčí pálení čarodějnic. Na Cindě, 29. dubna, více info v Akcích Klubu.

25.02.2018

Udeřily silné mrazy. Naše domácí zvířata chovaná venku nejsou na takto kruté mrazy stavěná a spoustě z nich HROZÍ UMRZNUTÍ! Proto prosíme všechny z Vás, kteří mají své fretky a jiná domácí zvířata ve venkovních prostorech, NENECHÁVEJTE JE NYNÍ VENKU. Přesuňte je dočasně do sklepa, garáže, chodby domu. Nezapomínejte co nejlépe zateplit místo, kam je umístíte.
Také se více dívejte kolem sebe. Pokud uvidíte, že soused nechává v těchto mrazech psa a jiná zvířata v nezateplené boudě bez podestýlky nebo chatrné stodole s dírami v oknech, zajděte za ním. Zkuste se přimluvit a pokud máte slámu nebo staré deky, nabídněte mu je.
Zvířata nemají možnost schovat se před mrazy do tepla tak jako my ...

13.01.2018

Nezapomeňte poslat přihlášku na 2. mezinárodní výstavu a olympiádu fretek Furry Snakes, která bude už za tři týdny. Více info v Akcích Klubu (levý sloupec).

27.11.2017

Zveme Vás 9. prosince na Klamovku na naše "Předvánoční klábosení". Kdo chcete, můžete i s fretkou, ale tentokrát bez soutěží. Posedíme, probereme podstatné i nepodstatné, budete si moci zakoupit Fretčí kalendář na rok 2018, fretčí formičky na cukroví, postrojky, zahulákat koledy :-)
Těšíme se na členy i nečleny Klubu! Více info najdete vlevo - "Akce Klubu"

26.11.2017

S velkou radostí Vám oznamujeme, že jsme zaregistrovaní pod KVS (první kontrola už proběhla a dopadla skvěle), a fungujeme jako oficiální "fretčí" útulek. Na naší činnosti se nic podstatného nemění - i nadále se budeme starat o fretky nalezené, opuštěné a fretky v nouzi.

01.10.2017

Na únor 2018 připravujeme ve spolupráci s Chovatelskou stanicí Shelly´s Ferrets 2. mezinárodní výstavu a olympiádu fretek Furry Snakes. Více info v Akcích Klubu (levý sloupec).

07.06.2017

Jako každý rok v červnu i letos se chystáme potěšit děti ve Fakultní nemocnici v Motole svou a hlavně fretčí návštěvou v rámci akce Indiánské prázdniny. Čím více fretek, tím lépe, ale i dvounohá výpomoc je velmi vítána. Pro děti připravujeme výtvarnou činnost, povídání o fretkách a hlavně mazlení fretek :) Podrobnosti v Akcích Klubu, pokud chcete pomoci, můžete kontaktovat na FB Andule Gallusová, případně reagovat na naší FB stránce.

10.04.2017

Srdečně zveme všechny (ne)fretkaře s jejich čarokrásnými fretečkami i bez nich na tradiční fretčí pálení čarodějnic. Na Cindě, 14. května, více info v Akcích Klubu.

25.10.2016

Zveme Vás (členy i nečleny Klubu) na předvánoční setkání s fretkami nebo bez, poklábosení u punče, vaječného koňaku a jiných dobrot, a to 11. prosince od 14.00 hod v DDM Klamovka. V prodeji budou fretčí kalendáře pro rok 2017, nástěnný i stolní. Více info v levém sloupci - Akce Klubu.
Po Předvánočním klábosení následuje (už jen pro členy) cca od 17 h členská schůze.
Podmínkou vstupu je dobrá nálada. Těšíme se na Vás!

09.08.2016

Opět sbíráme krásné, ostré, velké, vtipné a hlavně fretčí fotky do kalendáře. Jestli nějakou takovou vlastníte, očíslujte ji a zašlete spolu se svým celým jménem na redakce@fretka.cz. Pokud bude vaše fotografie vybrána, najdete v nástěnném nebo stolním kalendáři pro rok 2017.

02.08.2016

Na říjen 2016 připravujeme ve spolupráci se Slovenským klubem chovateľov fretiek a Chovatelskou stanicí Shelly´s Ferrets mezinárodní výstavu a olympiádu fretek Furry Snakes. Více info v Akcích Klubu (levý sloupec).

21.06.2016

Dnes jsme opět zavítali potěšit děti na Indiánské léto do Fakultní nemocnice v Motole. Dětem se moc líbily fretky, netopýři i už tradiční tvorba hrnečků s fretčí tématikou. Fotky najdete na FB.

10.05.2016

V sobotu se těšíme se na Vás i Vaše fretky na Cindě. Nezapomeňte přibalit dobrou náladu a která umíte čarovat, tak prosíme vykouzlit pěkné počasí.

08.05.2016

Moc děkujeme všem dárcům za příspěvky na léčbu Pepeho. Více o něm se dočtete na stránkách FUK.

26.02.2016

Srdečně zveme všechny (ne)fretkaře s jejich čarokrásnými fretečkami i bez nich na tradiční fretčí pálení čarodějnic. Na Cindě, 14. května, více info v Akcích Klubu.

18.10.2015

Zveme Vás (členy i nečleny Klubu) na předvánoční setkání s fretkami nebo bez, poklábosení u punče a vaječného koňaku a to 12. prosince od 14.00 hod v DDM Klamovka. V prodeji budou fretčí kalendáře pro rok 2016, nástěnný i stolní a fretčí vykrajovátka. Cca od 17 h členská schůze. Těšíme se na Vás - podmínkou vstupu dobrá nálada!

08.06.2015

Každý rok v červnu pořádá Dobrovolnické centrum při FN Motol akci Indiánské léto pro hospitalizované děti. Každý rok chodíme s fretkami potěšit dětské pacienty a samozřejmě na tuto akci potřebujeme dobrovolníky z řad přátelských a nekousavých dvou i čtyřnožců. Letos jsme byli pozváni na úterý 16. června od 15 hodin. V případě zájmu nám pomoci (i bez fretek) nás prosím kontaktujte na mejlu fretka@fretka.cz nebo na naší facebook stránce. Děkujeme!

17.05.2015

Ve spolupráci s naší skvělou MVDr. Lenkou Vitězníkovou jsme pro Vás a Vaše fretky opět připravili speciální akci - "Fretčí veterinární den na klinice Jaggy 2015". Akce se bude konat 13. června od 14 hodin, více info najdete v levém sloupku - Akce Klubu.

07.05.2015

Už za týden, v neděli 17. května, se těšíme na vás i vaše fretky na Cindě! Košťata a dobrou náladu sebou, buřty dostanete (nebo koupíte) přímo na místě.
Více info v levém sloupci - Akce Klubu, Pálení čarodějnic 2015

17.03.2015

Protože fretčím klučíkem Zilvarem (který má pořadové číslo 101) načínáme další stovku fretčích kluků a holek, kterým budeme hledat nové milující domovy, dovoluji si poděkovat všem, kdo nás podporujete jak finančně tak materiálně - bez Vás by to opravdu nešlo. A pokud přijdete letos 17. května na fretčí "čarodějnice", čeká na Vás malé překvapení.

24.02.2015

Podle předpovědí počasí se k nám blíží jaro, kdy mnozí z nás budou brát své fretky ven, na procházky. Myslete na to, že venku číhá mnoho nebezpečí. Proto nezapomeňte mít fretky řádně naočkované proti psince i vzteklině a hlavně nezapomeňte na kvalitní a správně utažené kšírky (postrojek) a spolehlivé vodítko. Nikdy nepouštějte venku fretku na volno!

11.01.2015

V poslední době jsme se setkali s několika případy, kdy chovatelé chtěli nebo přímo použili na fretku přípravky, které obsahují konopí (např. konopnou mast). Uvědomte si, že množství, které Vám neudělá nic, může fretku zabít! Ani pohled na "totálně zhulenou" fretku - protože si mast olízala není nic moc...
Takže pokud řešíte u fretky zdravotní problém, jeďte k veterináři a nesnažte se jí léčit doma. Většinou se to opravdu nevyplácí.

05.12.2014

Už za týden, v neděli, se na Vás a Vaše fretky opět těšíme na Klamovce. Předvánoční klábosení začíná ve dvě hodiny, tak se zase zastavte na kafe a kus řeči.

14.10.2014

Připomínáme všem fretkomilům, že mají do konce října možnost na adresu redakce@fretka.cz zaslat fotku (v dobrém rozlišení) svojí fretky/fretek do Fretčího kalendáře 2015. Vítána jsou všechna roční období a všechna "vývojová stádia" - od mimin až po stařečky.
Do stejného termínu můžete také zasílat fretčí jména (upřesnit, zda je klučičí nebo holčičí), která dosud v kalendáři nejsou.

15.09.2014

Už tuto sobotu se na Vás a Vaše fretky těšíme na Klamovce. 13 podzimní setkání fretkařů začíná ve dvě hodiny, veterinární přejímka končí ve tři. Soutěže jsou pro fretky i pro Vás připraveny, stejně jako káva a čaj. Tak se stavte!

12.08.2014

Ač je léto v plném proudu, my už chystáme další - třinácté podzimní setkání fretkařů. Místo konání už tradičně na Klamovce a my se na vás těšíme i s vašimi freťulemi 20. září od dvou hodin. Jako každý rok i letos připravujeme nějakou zajímavou přednášku, určitě je na co se těšit.
Akce je přístupná veřejnosti, více info najdete v levém sloupku - Akce Klubu.

16.06.2014

Zrají třešně - a pokud ji fretka zhltne i s peckou, je zaděláno na velký problém. Pecka totiž může fretce ucpat střevo a následky bývají velmi bolestivé a často fatální. Dávejte proto velký pozor, venku i doma, jestli někde, kam se fretka dostane, neleží lákavá pochoutka, červené třešně!

26.05.2014

Každý rok v červnu pořádá Dobrovolnické centrum při FN Motol akci Indiánské léto pro hospitalizované děti. Každý rok chodíme s fretkami potěšit dětské pacienty a samozřejmě na tuto akci potřebujeme dobrovolníky z řad přátelských a nekousavých dvou i čtyřnožců. Letos jsme byli pozváni na čtvrtek 9. června od 15 hodin. V případě zájmu nám pomoci (i bez fretek) se prosím ozvěte na mejl fretka@fretka.cz. Děkujeme!

07.05.2014

Už příští neděli, 18.5.2014, se těšíme na vás i vaše fretky na Cindě! Košťata a dobrou náladu sebou, buřty dostanete (nebo koupíte) přímo na místě.
Více info v levém sloupci - Akce Klubu.

05.04.2014

Ve Fretčím útulku Klubko dochází k velké změně, jeho základna se přesouvá z Berouna do Trnové. Na fungování útulku se tím nic nemění, i nadále poskytujeme pomoc potřebným fretkám.

11.03.2014

Než si půjdete pro své první freťátko, pročtěte si naše obecné rady - http://www.fretka.cz/kde-a-jak-koupit-fretku/- na co si dát pozor, na co se zeptat, čeho si všímat a čemu a komu se při koupi raději vyhnout. Hodně štěstí!

02.03.2014

Už brzy vám přistane v mejlu nebo ve schránce nové číslo Ferretnews. Těšte se na rozhovor s australskou chovatelkou fretek Stephanií Warzecha, autorkou celosvětově uznávaného webu ferret-world.com. Již nyní na naší facebook stránce video z její podzimní návštěvy Prahy.

24.02.2014

Zas je tu doba mláďat. Máme pro vás jediné varování - FRETKA NENÍ JOŠTOMIJOUČKÝ PJIŠÁČEK. Je to skutečná šelma. Fakt kouše. Hodně. Bolí to a občas teče krev. Opravdu, věřte tomu. Možná pak nebudete tak moc překvapení. A možná se díky tomu, že jste byli varováni a jste připravenější, nebudete fretky po měsíci-dvou zbavovat. To bysme byli moc rádi, fretka totiž v lese nepřežije.

13.12.2013

S blížícím se koncem roku připomínám členům Klubu, že někteří ještě nemají zaplacen členský příspěvek za rok 2013. Kdo chcete platit hotově (ať za rok 2013 nebo už 2014) a jdete v sobotu na sraz, vezměte si peníze s sebou. Jedinečná příležitost vstoupit do nového roku bez starých dluhů! A pokud někdo chcete něco konkrétního z klubového obchůdku, dejte prosím vědět předem. Tak ahoj v sobotu!

04.12.2013

Už příští týden budeme "klábosit před Vánocemi". Ke koupi budou kalendáře, stolní a nástěnný, a úžasná knížka o dobrodružném životě s fretkami od "Patty" Vlasty Pavelkové. Přijďte za námi na Klamovku, těšíme se na Vás!

19.11.2013

Slovenský klub chovateľov fretiek a Karloveské centrum kultúry pořádaji 23. 11. 2013 již V. olympiádu fretek. Nechcete se také zúčastnit? Více info a odkaz najdete ve sloupci napravo - Pozvánky.

08.11.2013

A je to venku, to naše "tajemné předvánoční překvapení" už je odtajněno. Připravili jsme pro Vás krásný dárek, knížku milých a mimořádně vtipně podaných povídek o freťákovi jménem Brutus, jeho kamarádce Brusince a dalších členech jedné trochu potřeštěné rodinky.
Povídkovou knížku, jak mnozí z Vás správně tuší, napsala nebo spíš zpětně své vyprávění posbírala z fóra a doplnila paní Vlasta Pavelková alias Patty.

Milovníci fretek nebo humoru nebo obojího, máte se na co těšit!

10.10.2013

Zveme Vás na naše "Předvánoční klábosení" 14.prosince od 14.00 opět na Klamovku. Tentokrát bez soutěží, kdo chcete, můžete i s fretkou. Posedíme, probereme podstatné i nepodstatné... A hlavně - v prodeji bude už to naše překvapení a kalendáře 2014!
Více info o doporučení návštěvníkům, vstupném atd. najdete vlevo - Akce Klubu.

26.08.2013

Fotky do nástěnného kalendáře budou letos od profíka. Kdo se chcete zúčastnit focení a případně mít fretečku v kalendáři, přijďte 15. září na náš sraz na Klamovku. Fotky do stolního kalendáře posílejte na mail redakce@fretka.cz.

29.07.2013

Naše každoroční podzimní setkání fretkařů se bude konat 15. září od dvou hodin v Klubu na Klamovce. Tentokrát nás přijde navštívit MVDr.Tomanová z Městské veterinární správy, která je připravena zodpovídat naše dotazy na témata prodeje ve zverimexech, týrání zvířat, kontroly MěVS atd.
Akce je přístupná veřejnosti, více info najdete v levém sloupku - Akce Klubu.

02.06.2013

Všem fretkařům, které postihly povodně, nabízíme pomoc. Pokud potřebujete dočasně svoji fretku umístit, než se situace stabilizuje, volejte na klubový telefon 604 787 205. Pro fretku jsme v zásadě schopni i dojet, pokud situace dovolí.

25.05.2013

Již dnes se opět uvidíme na Cindě. Držme si palce, ať žádná naše čarodějnice neuhoří ani nezmokne!

Veterinární přejímka se sice tentokrát nekoná, přesto nemohou být z bezpečnostních důvodů vpuštěny fretky bez očkování proti psince. Nezapomeňte prosím doma očkovací průkaz!

19.05.2013

Obrátila se na nás chovatelka z Finska, která hledá pro svůj chov tmavého (black sable) nebo čokoládového freťáčka, případně obojí. Má zájem výhradně o krátkosrsté chovné samečky, kteří nemají v rodokmenu žádné stříbrné, černé, strakaté, angorské či jinak nestandardní předky.
Pokud byste někdo chtěl finské chovatelce takové freťáčky nabídnout, ozvěte se na Klubový mail, zprostředkujeme Vám kontakt.

16.05.2013

Máme nové Klubové tlf číslo - 604 787 205.

30.04.2013

Pozor, změna u akce Pálení čarodějnic na Cindě , resp. upřesnění podmínek pro účast s fretkami:
Prosíme, berte s sebou pouze fretky s platným očkováním proti psince. Nezapomeňte si vzít očkovací průkaz!!!

09.04.2013

Srdečně zveme všechny (ne)fretkaře s jejich čarokrásnými fretečkami i bez nich na tradiční fretčí pálení čarodějnic. Jako vždy na Cindě, letos 25. května.

01.03.2013

Už tuto neděli, od jedné hodiny, tentokrát na Bílé Hoře! Těšíme se na Vás!

25.01.2013

Termín únorové seznamky pro fretky i lidi "Fretčí Valentýn" stanoven na 3. března, čas ještě upřesníme (pravděpodobně od 14.00 hodin). Pozor na místo konání, tentokrát se sejdeme na Bílé Hoře!

20.12.2012

Při venkovním chovu pečlivě dbejte na to, aby měla fretka 24 hodin přístup k nezamrzlé vodě a krmení! Zvažte, zda není možné ve velkých mrazech přesunout zvířata někam do chodby domu nebo alespoň kůlny či garáže.

05.12.2012

Z jednoho muzea nám s velkými omluvami přišla trochu zvláštní a trochu morbidní prosba. Pro chystanou expozici věnovanou dlouhé historii soužití fretky a člověka potřebují sehnat uhynulou fretku k preparaci. A také shání k zapůjčení historické náhubky a případné další věci související s chovem fretky a jejím využitím v minulosti.
Jestli něco souvisejících s chovem a využitím fretky vlastníte a chtěli byste muzeu zapůjčit, pište na náš mejl, zprostředkujeme Vám konktakt, stejně jako v případě darování Vaší uhynulé fretky.

14.11.2012

Společnost pro výstavu fretek v Brně a Středisko volného času Lužánky spolupořádají příští rok v únoru VÝSTAVU FRETEK. Bližší info najdete na výstavních stránkách SPVF Brno.

05.11.2012

Konkrétní podmínky fungování, spolupráce a kompetencí, a oficiální stvrzení rozšíření působnosti FUKu, byly dojednány na včerejší schůzce vedení KCHPF, FUK a Azýlku Fredy. Vlastní záměr - spojit síly FUK s Azýlkem Fredy - schválila již v září 2012 schůze členů KCHPF. Azýlek Fredy končí jako samostaný útulek a FUK se po dvou letech působení v Berouně "rozrůstá" o dvě pobočky - v Praze a Trnové u MB.

12.10.2012

Již druhým rokem pomáháme opuštěným fretkám prostřednictvím našeho Fretčího útulku Klubko. O fretky se v něm obětavě stará Marcela Veselá, ale FUK by samozřejmě nemohl fungovat také bez Vás, dárců a sponzorů, moc Vám všem děkujeme!
Bohužel počty potřebných fretek vysoko převyšují kapacitu našeho útulku. Proto jsme se domluvili s Janou Hejdukovou (v Praze) a Luckou Lichtenbergovou (blízko Mladé Boleslavi), že spojíme síly a vezmeme "pod klubová křídla" jejich Azýlek Fredy. Pevně doufáme, že společnými silami budeme schopni účinnější pomoci fretkám, které to potřebují.

01.10.2012

Jestli máte možnost, nenechte si tuto sobotu, 6. října 2012, ujít setkání chovatelů fretek v Brně. Oba přednášející - MVDr. Jekl a MUDr. Dvořáková - jsou dostatečnou zárukou, že se nejen nebudete nudit, ale dozvíte se něco nového a zajímavého! Bližší info najdete v Pozvánkách v pravém sloupci.

18.09.2012

Již tuto neděli se na vás těšíme na tradičním podzimním setkání milovníků fretek!
Jestli si chcete zasoutěžit, můžete to udělat prostřednictvím svého čtyřnohého přítele, nebo sami za sebe - přineste fotku nebo upečte švestkový koláč. Na vaše dotazy je připravena odpovídat MVDr. Lenka Chylíková.
Více info o letošním podzimním setkání fretkařů najdete v Akcích Klubu.

08.08.2012

Příjem fotek a jmen do kalendáře 2013 byl ukončen. Kalendář budete moci zakoupit už v září, na našem každoročním podzimním setkání fretkařů.

25.07.2012

Ještě posledních pár dnů, maximálně týdnů, máte možnost zviditelnit svoji "nejkrásnější fretku ze všech" ve Fretčím kalendáři 2013. Stačí poslat fotku(y) na redakce@fretka.cz. Pamatujte přitom, prosíme, že i povedená momentka či portrét nejsou rozhodující. Hlavní podmínkou pro otištění je dobrá kvalita fotky. Oceníme fotky fretek s jiným zvířetem, ale i jakékoli jiné.
P.S. Ani s přidáním jména dlouho neváhejte!

14.07.2012

Příjemné ochlazení v parném létě Vám přinášíme v podobě dalšího "pohlazení" od Vlasty Pavelkové.

30.06.2012

Dětem krásné prázdniny, všem příjemné prožití dovolené anebo prostě jen hezké léto přejí Klubáci.
P.S. Nezapomínejte na své zvířecí přátele a pomozte jim lépe zvládnout horké dny a noci. Děkujeme za ně!

21.06.2012

Sbíráme fotky fretek všech věkových skupin a ze všech ročních období do kalendáře 2013. Máte-li nějaké pěkné a současně kvalitní, můžete je zaslat na redakce@fretka.cz.
Zároveň také doplňujeme do kalendáře fretčí jména. Bližší info na diskuzním fóru.

12.06.2012

Vůbec se nám nelíbí pozměňovací návrh zákona na ochranu zvířat proti týrání. Proč? Podívejte se sami - viz Nové články.

10.06.2012

Za pár dnů půjdeme potěšit nemocné děti do Motola. Máte-li chuť spolu s námi vykouzlit pár šťastných úsměvů a rozzářit několik dětských očí, rádi přijmeme vaše pomocné ruce (a tlapky).

24.05.2012

Až označíte svou odpověď na otázku v nové anketě o fretčích pamlscích, podívejte se do záložky O fretce na článek Vhodné krmivo a pamlsky, jestli své fretce neúmyslně neubližujete.

04.05.2012

Už za čtrnáct dnů se opět sejdeme v Praze na Cindě. Poklábosíme, vyhrajeme něco malého milého a naprosto nepotřebného v tombole, připečeme buřty a možná upálíme i nějakou čarodějnici. Moc se těšíme na Vás i Vaše fretky!

17.04.2012

Těšte se, už se to vaří, už se to peče, už to bublá!
Ferretnews jsou opět plné zajímavých článků a krásných fotek a už brzy budou pro Vás hotové k nakousnutí. Tedy k nakouknutí a zhltnutí. Myslíme k přečtení na jeden zátah, jako minule a předminule a předpředminule...

28.03.2012

Jaro je tady, nechcete se sejít s jinými fretkaři? Procházku nebo minisraz si můžete domluvit na našem diskuzním fóru.
Nezapomeňte na kvalitní postroj, ze kterého se fretka nevyvlékne!

14.03.2012

Členové Klubu, jestli chcete přijet na vetden, už příliš neváhejte!
Poslední volná místa.

07.03.2012

Upozornění pro členy Klubu - již byl STANOVEN TERMÍN VETERINÁRNÍHO DNE, nezapomeňte si včas rezervovat místa! Všechny informace najdete v záložce "Akce klubu".

29.02.2012

Blíží se doba prodeje mláďat. Jak rozeznat chovatele od množitele či překupníka?

Chovatel fretky CHOVÁ... S láskou, beze strachu, s neskrývaným nadšením. Nebere si na ně rukavice, nebojí se, že ho pokoušou. Minimálně matka, ale i mláďata jsou na něj zvyklá, nechají se brát do ruky a mazlit. Fretky má obvykle doma, ne zastrčené někde ve tmavé kůlně nebo v garáži.
Chovatel Vás samozřejmě nejen pustí se na svůj chov podívat, aby se "pyšně" pochlubil, ale Vaši návštěvu i vyžaduje, aby si Vás "proklepnul". Neprodává mláďata na parkovišti u supermarketu ani je neposílá vlakem!

Občas se stane, že množitel před očekávanou návštěvou "nainstaluje" pelíšek freťat do bytu, aby kupce nevodil do garáže. Nenechte se napálit a mějte otevřené oči!

24.02.2012

V rubrice "Zprávy z dění Klubu" nově naleznete nabídku Klubového obchůdku. Zatím není úplná, chybí například stříbrné náušnice a přívěsky ala fretka, skleněné pilníky... Postupně doplňujeme.

20.02.2012

Taky už se těšíte na jaro? Zkoušíme ho přilákat na další povídku Patty - Vlasty Pavelkové.

31.01.2012

Všichni víme, že se k nám blíží velké mrazy, které udeří v polovině týdne. Naše domácí zvířata chovaná venku nejsou na takto kruté mrazy stavěná a spoustě z nich HROZÍ UMRZNUTÍ! Proto prosíme všechny z Vás, kteří mají své fretky a jiná domácí zvířata ve venkovních prostorech, NENECHÁVEJTE JE NYNÍ VENKU. Přesuňte je dočasně do sklepa, garáže, chodby domu. Nezapomínejte co nejlépe zateplit místo, kam je umístíte.
Také se více dívejte kolem sebe. Pokud uvidíte, že soused nechává v těchto mrazech psa a jiná zvířata v nezateplené boudě bez podestýlky nebo chatrné stodole s dírami v oknech, zajděte za ním. Zkuste se přimluvit a pokud máte slámu nebo staré deky, nabídněte mu je.
Zvířata nemají možnost schovat se před mrazy do tepla tak jako my ...

23.01.2012

Prošvihli jste Ranní ladění televize Metropol TV? Nevadí, pořad najdete v televizním archivu a v odkazech na našich stránkách. Blahopřejeme a děkujeme za krásnou propagaci fretek našim TV hvězdám, aniii a graciijce!

17.01.2012

Pozor, pozor! Nalaďte si na svých televizorech Metropol TV! V živě vysílaném Ranním ladění od 7.00 h budou v pondělí 23. ledna hlavními hosty fretky! Doprovod a plný servis zajišťují Anna Gallusová a Markéta Mandlíková.
(díky, statečné holky, držíme vám palce)

04.01.2012

Na stránce Útulky nejen pro fretky (http://www.fretka.cz/utulky-pro-fretky/) najdete ukázku placek, jejichž zakoupením přispějete na chod Fretčího útulku Klubko.

29.12.2011

Za pár dnů je silvestr, nejhlučnější den (noc) roku. Fretky naštěstí ohňostroje a petardy snášejí velmi dobře, není nutné přijímat zvláštní opatření k jejich ochraně. Přesto je o půlnoci raději nechte doma, v bezpečí pelíšku.

16.12.2011

Chcete mít jistotu, že poznáte, jakou barvu má vaše fretka? Udělejte si test svého barevného vidění!
http://www.xritephoto.com/ph_toolframe.aspx?action=coloriq

01.12.2011

Na stránce "kontakty výstavy" nově najdete také odkaz na ubytování, pokud jste zdaleka.

15.11.2011

Připomínáme vystavovatelům, že losování o "cenu za včasnost" je připravené pro prvních 50 přihlášených fretek! Viz doprovodný program výstavy.

29.10.2011

Upozorňujeme chovatele fretek na změnu zákona č. 166/1999 Sb. (Veterinární zákon), ke kterému došlo v letošním roce - chovatel je opět povinen zajistit, aby jeho fretka byla OČKOVANÁ PROTI VZTEKLINĚ!

26.10.2011

Máte hezké video? Fretčí hry, mimina, rvačky, ... cokoli zajímavého, co se fretek týká. Pochlubte se prostřednictvím našich stránek! Pište na fretka@fretka.cz, odkaz na vaše zajímavé video rádi zveřejníme.

13.10.2011

Jak bude náš-váš kalendář krásný, se můžete podívat na naší facebook stránce.

08.10.2011

Na kalendář Fretky 2012 se nám sešla spousta krásných fotek, děkujeme!
Ukázku grafického zpracování Vám přineseme co nejdříve, koupit kalendář budete moci v e-shopu Obchůdek u Majdy nebo osobně na jakékoli akci Klubu (vč. členské schůze) do vyprodání zásob.

03.10.2011

10. podzimní setkání fretkažů je úspěšně za námi. Děkujeme Vám, že jste přišli a věříme, že se Vám včerejší odpoledne líbilo. Alespoň nám s Vámi bylo dobře a těšíme se na další podobné příjemné setkání!

30.09.2011

Již tuto neděli se na vás těšíme na tradičním podzimním setkání milovníků fretek! Jestli si chcete zasoutěžit, můžete to udělat prostřednictvím svého čtyřnohého přítele, nebo sami za sebe - přineste fotku nebo upečte švestkový koláč.
Na vaše dotazy je připravena odpovídat MVDr. Lenka Chylíková.
Více info o 10. podzimním setkání fretkařů najdete v Akcích Klubu.

21.09.2011

PŘIHLÁŠKA NA VÝSTAVU byla právě uvedena do provozu.

17.09.2011

V Chomutově nezapomněli na dnešní Mezinárodní den fretek, fotografii ze setkání najdete u článku a facebooku.

08.09.2011

Ve velmi krátké době bude na stránkách zprovozněna přihláška na únorovou výstavu.

04.09.2011

Již tuhle sobotu se v Praze Vinoři koná 6. ročník největší umísťovací výstavy zvířat z útulků ČR pod názvem Sen zvířat 2011. Více info naleznete na stránkách http://www.senzvirat.cz/

04.08.2011

Většina fretek má ráda ovoce, a není důvod jim ho v rozumné míře, jako pamlsek a zpestření jídelníčku, nedopřát. Je nutné ale dávat velký POZOR NA PECKOVINY. Může se stát, například venku na zahradě, ale i doma, že fretka zhltne menší ovoce i s peckou.
Buďte opatrní! PECKY nejsou ke konzumaci vhodné, MOHOU fretce UCPAT STŘEVA!

05.07.2011

Konečně se nám podařilo shodnout se na (zatím) finální podobě Kodexu chovatele fretek. Pokud Vás zajímá, co považují naši členové v chovu za důležité nebo dokonce nezbytné a s čím naopak nesouhlasí, Kodex najdete v záložce "O Klubu".

16.06.2011

Dávejte velký pozor, aby se fretka v teplých letních dnech nepřehřála! Fretky se prakticky nepotí (nemají dostatečné potní žlázy), proto je vážně ohrožují teploty již kolem 30°C.
Více čtěte v záložce O fretce - Pozor na přehřátí!

10.06.2011

Už za týden se zúčastníme Indiánského tábora v Motolské nemocnici. Už se na děti moc těšíme a věříme, že se nám podaří je potěšit a rozveselit.

07.06.2011

Od 4. 6. 2011 má Klub novou místopředsedkyni - Pavlu Henzlovou. Děkujeme, že tuhle funkci přijala, a také děkujeme Miladě Dvořákové, dnes již bývalé místopředsedkyni, za práci, kterou pro fretky dělala a stále ještě dělá.

24.05.2011

Vláda odsouhlasila nový, deset let připravovaný občanský zákoník. Pokud projde parlamentem a podepíše ho prezident, měl by začít platit od ledna 2013. Zákoník zcela nově upravuje právní postavení zvířat – zvíře už nebude věc („Živé zvíře není věc. Na zvíře lze přiměřeně použít ustanovení o věcech jen, neodporuje-li to jeho povaze živého tvora a ustanovením vydaných k jeho ochraně.“ ).
Na první pohled to vypadá velmi pozitivně a v určitém smyslu to pozitivní určitě bude ( např. děti do patnácti let si nebudou moci koupit zvíře bez doprovodu dospělé osoby), ale co to přesně přinese v praxi, to je zatím otázkou, na které se nedokáží shodnout ani odborníci. Tak držme palce, ať je to nejen fretkám, ale všem zvířatům ku prospěchu!

15.05.2011

Můžete se těšit na nový článek s názvem Problematika chovu atraktivních variet fretek. Právě nyní je toto téma mimořádně aktuální a my věříme, že tohle čtení bude pro mnohé z vás zajímavé a snad i přínosné.

09.05.2011

Připomínáme členům:
Termín konání nejbližší schůze je v sobotu 4. června.

19.04.2011

Víte o tom, že fretky s bílými znaky na hlavě (čím více, tím je to pravděpodobnější) bývají velmi často hluché? Jedná se zejména o zbarvení označované jako panda (bílá hlava) nebo blaze (jezevčí pruh).
Víte o tom, že angory nejsou schopné kojit svá mláďata? V přírodě by nepřežily, člověk cíleně nakryje souběžně s angorou i "obyčejnou" fretku, a ta později plní funkci kojné pro tzv. "vzácná" mláďata (vzácná - jak pro koho).
Víte o tom, že fretka je skutečná šelma? Šelma divočejší než kočka nebo pes a nepříliš ochotná poslechnout člověka.

Než si přinesete domů svojí první, pročtěte si co nejvíc informací. Fretka stojí za to, abyste s ní dokázali vyjít.

16.03.2011

Český distributor ušních kapek OTOSPECTRINE, Vele s. r. o, jejímž generálním ředitelem a majitelem v jedné osobě je veterinář, nemá zájem problém jakkoli řešit. Dostalo se nám pouze poučení, že kapky nejsou určeny fretkám (vcelku zbytečná informace, samozřejmě víme, že přímo fretkám je určeno minimum léčiv).
Co si o tom myslet - to ať si myslí každý sám.

10.03.2011

Ve spolupráci s několika subjekty, včetně českého distributora ušních kapek Otospectrine, se pokoušíme dosáhnout, aby v příbalovém letáku byla vyznačena jejich NEVHODNOST PRO LÉČENÍ UŠNÍHO SVRABU U FRETEK.
Prosíme všechny, kdo mají s těmito kapkami negativní zkušenost, aby se ozvali na klubový mail fretka@fretka.cz s popisem svého problému, případně poslali fotky postižených fretek.
Děkujeme!

07.03.2011

Podařilo se nám získat souhlas pana Bruce Williamse ke zveřejnění některých jeho textů, takže se můžete těšit na pár zajímavých odborných článků.

04.03.2011

Prosím všechny dobrovolníky, aby zítra přišli na Klamovku kolem půl jedné.
Kdo je nastydlý, ať raději zůstane doma! Nechceme, aby se na srazu nakazily ani fretky ani lidi. Díky.

28.02.2011

Do programu "Seznamte je..." byly doplněny orientační časy jednotlivých aktivit.
Nezapomeňte svojí fretce, kterou chcete seznámit, připravit krátkou vizitku.
Už se na vás všechny moc těšíme!

22.02.2011

Firma Bosch nabízí za výhodnou cenu několik balení Totally Ferret Baby a Totally Ferret Senior. Krmivu končí v dubnu expirace.

Více informací najdete na diskuzním fóru ve vlákně "Totally Ferret od Bosche" nebo v "Obchůdku u Majdy".

17.02.2011

Jaro se kvapem blíží, fretky začínají říjit. Dávejte pozor, ať samička není v říji déle jak 4 týdny, může ji to ohrozit na životě.

12.02.2011

Nezapomeňte zítra včas vstávat, ať stihnete výstavu fretek v Brně-Lužánkách!

Bližší info v pozvánce v pravém sloupci.

09.02.2011

Pro letošní únor – březen vyhlásilo Generální ředitelství pro zdraví a ochranu spotřebitele při Evropské komisi ve spolupráci se Světovou organizací pro zdraví zvířat fotografickou soutěž na téma "Veterináři kolem vás".

Cílem je popularizovat práci veterinářů nejen jako pečovatelů o domácí mazlíčky, ale také jako ochránců veřejného zdraví a osob zodpovědných za bezpečnost a kvalitu potravin.

Základní informace k soutěži v Pozvánkách (v pravém sloupci).

03.02.2011

Opět se objevil problém po podávání kapek proti ušnímu svrabu "Otospectrine", jedná se o černání a odpadávání ušních boltců - nekrózu.
Dejte si pozor, co vaší fretce veterinář předepisuje, tyto a některé další kapky způsobují fretkám vážné zdravotní komplikace!!

Více info ve veterinárních okéncích - Léky vhodné/nevhodné a Ušní svrab.

26.01.2011

Milí členové Klubu, máte se opět na co těšit. Ferretnews dostaly nový kabát a vypadají naprosto úžasně! Ňam.

A abychom nezapomněli - pro všechny byly na stránkách doplněny informace o hygieně a několik zajímavých odkazů.

18.01.2011

V neděli 30.1. bude v pořadu Chcete mě? k vidění i krátké představení Klubu a hlavně našeho Klubka. Reportáž z pondělního natáčení s milým štábem a vtipným panem Srstkou najdou členové Klubu v následujících Ferretnews.

14.01.2011

Pokud potřebujete kvůli povodním přechodně ubytovat fretku, ozvěte se na klubový telefon 775 753 030 nebo na mail fretka@fretka.cz.

13.12.2010

Připravujeme fretčí osvětu v Českých Budějovicích. Více informací na diskuzním fóru - procházky a malá setkání fretkařů.

05.12.2010

Nezapomněli jste?
V sobotu 11. prosince od 14 hodin se koná poslední letošní schůze členů. Bude co projednávat, ale také se těšíme na příjemné předvánoční posezení s vámi.

04.12.2010

Přidán registrační formulář pro přihlášení fretky na Seznamte se, prosím.
Naleznete jej v programu akce.

29.11.2010

Čekali jsme, co vy na to. Teď už to můžeme prozradit, aniž bychom tvůrcům (viz zápatí stránek) nechtě udělali negativní reklamu:
Za úžasnou grafickou podobu stránek je zodpovědný Michal Mrskoč, to, že stránky podobně úžasně (a navíc skoro samy) chodí, z větší části zavinil Zdeno Černák.
Při posledních krocích starých stránek i fóra a prvních nesmělých krůčcích jejich nové podoby byl velmi nápomocen a první pomoc poskytoval Petr Dlabal.

Vážení pánové, všem Vám velmi děkujeme !

23.11.2010

Chcete krásnější, zajímavější, poutavější stránky? POMOZTE NÁM!
Pošlete vhodnější fotku, zajímavý odkaz, nový poznatek, překlad ze zahraničních stránek. Zkuste sami něco napsat, rádi uveřejníme i Váš poutavý, poučný nebo zábavný článek.
Spoluvytvářejte tyto stránky s námi. Udělejte si je zajímavější. Pro sebe.

Akce Klubu

14. prosince 2019 od 14 hodinPředvánoční klábosení 2019

19. října 2019 od 8 hodinFurry Snakes Prague 2019

6. června 2019 od 15 hodinIndiánské léto ve FN Motol 2019

19. května 2019 od 15 hodinFretčí čarodějnice 2019

starší »

Vyhledávání

Administrace stránek

Nick
Heslo
   Registrace

Doporučujeme

Obchod se vším, co potřebuje Vaše fretka

Rychlá pomoc

Ztracená fretka! Co teď?
Nalezena fretka, co mám dělat?
Fretka v kostce - stručně o všem
Fretčí FAQ - nejčastější dotazy
Je nemocná?? Kdy na veterinu?
Kam s fretkou na veterinu?

Ztráty a nálezy

UPOZORNĚNÍ

Důrazně žádáme, aby obsah našich webových stránek nikdo nekopíroval bez udělení našeho souhlasu! Každé takové porušení autorských práv budeme řešit trestním oznámením.

Děkujeme všem nadšeným fretkařům za pochopení a úctu k naší práci, kterou můžete vyjádřit odkazem na naše stránky.
Tým KCHPF

Tipy pro vás

Pokud se chystáte s fretkou na sraz, výstavu nebo jinou hromadnou akci, začněte týden před podávat denně čtvrt otočky Probicanu.
Zvýšíte tím svojí fretce imunitu, a to zejména
proti případné střevní infekci.

-----------------------------------------

Začala vaše fretka zčistajasna kousat a trousit bobky kdekoli?
Pokud je jí čistě náhodou cca půl až třičtvrtě roku, nezoufejte a pročtěte si článek o dospívání, kousání a výchově vůbec.

Pozvánka

Najdete nás na facebooku

-----------------------------------------

Potřebujete přítele?

Když ji milujete, není co řešit...604 787 205